BELFAST ANA ARI ÖZELLİKLERİ

Belfast ana arı, üç bileşenli bir arı olup suni tohumlama yoluyla üretilmektedir.Firmamızca satışa sunulan  Belfast ana arılar, italyan ana arı, karniyol ana arı ve kafkas ana arı bileşenlidir. Belfast ana arı, Anadolu'da yaygın uyum gösterme özelliğine sahiptir.Hemen hemen yurdumuzun her bölgesinde uyum sağlamaktadır.Belfast ana arıların iki olumsuz özelliği vardır: Bunlardan bir tanesi hibrit olup oğullarından faydalanamaktır; diğeri ise balında diğer ballara göre su oranın yüksek olmasıdır. Bilinçli arıcılar  bu durumu yakinen bildiklerinden önlemlerini hasat zaanı alarak bir maduriyet yaşamamaktadırlar.

Belfast ana arı, bal yapımı Türkiye ortalmasının üzerinde olup,yaygın uyum özelliği ve oğula meylinin az olmasıyla Anadolu'da en çok tercih edilen ırkların başında gelmektedir.Saldırganlığı az olan BELFAST ANA ARInın, iki yılda bir değiştirilme mecburiyeti vardır.

Satışa sunduğumuz belfast ana arılar, italyan ana arı rengini andırır sarılıkta olup bu türen çok tercih edilen ana arımızdır.

Yorum Yap

Not: HTML'ye dönüştürülmez!

Oylama: Kötü İyi

Doğrulama kodunu giriniz: